Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Poradenství > Informace o činnosti

Školní poradenské pracoviště

Od školního roku 2005/2006 je ve škole zřízeno školní poradenské pracoviště (ŠPP).

Tým výchovných poradců a metodika prevence byl díky projektu VIP-Kariéra financovaného z Evropských sociálních fondů posílen o činnost školního speciálního pedagoga. Následně byly služby ŠPP rozvíjeny v rámci navazujícího projektu RŠPP-VIP II, Šablony I a Šablony II.

Od ledna 2012 se naše škola podílí na projektu RAMPS – VIP III, který je zaměřen na zvýšení kvality poskytovaných služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, kde školní psychologové a speciální pedagogové zajišťují široké spektrum služeb žáků. Tyto služby jsou poskytovány školními psychology, školními speciálními pedagogy, metodiky pro školní poradenská pracoviště a dalšími odbornými pracovníky. Více na  http://www.nuv.cz/ramps .

Činnost školního speciálního pedagoga ve škole je samostatná poradenská činnost, která není přímou součástí vzdělávací činnosti školy. Poradenské služby jsou poskytovány bezplatně na žádost žáků, jejich zákonných zástupců a pedagogů. Podmínkou poskytnutí poradenské služby je písemný souhlas žákova zákonného zástupce. Souhlasu není třeba v případech, kdy je ohroženo duševní nebo tělesné zdraví žáka nebo osob v jeho okolí.

Rodiče udělují v souladu se zákonem č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů

Financování

ŠPP je v rámci projektu Šablony II spolufinancováno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky