Napište nám jsme na FB

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > ŠPP > Informace o činnosti

Školní poradenské pracoviště

Od školního roku 2005/2006 je ve škole zřízeno školní poradenské pracoviště (ŠPP).

Tým výchovných poradců a metodika prevence byl díky projektu VIP-Kariéra financovaného z Evropských sociálních fondů posílen o činnost školního speciálního pedagoga. Následně byly služby ŠPP rozvíjeny v rámci navazujícího projektu RŠPP-VIP II.

Od ledna 2012 se naše škola podílí na projektu RAMPS – VIP III, který je zaměřen na zvýšení kvality poskytovaných služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, kde školní psychologové a speciální pedagogové zajišťují široké spektrum služeb žáků. Tyto služby jsou poskytovány školními psychology, školními speciálními pedagogy, metodiky pro školní poradenská pracoviště a dalšími odbornými pracovníky. Více na  http://www.nuv.cz/ramps .

Díky projektu VIP III je těmto pracovníkům poskytována metodická podpora a zajištěno několikastupňové odborné vzdělávání. Školám bez těchto specialistů bude podpora a pomoc zajišťována nově prostřednictvím středisek výchovné péče.

Činnost školního speciálního pedagoga ve škole je samostatná poradenská činnost, která není přímou součástí vzdělávací činnosti školy. Poradenské služby jsou poskytovány bezplatně na žádost žáků, jejich zákonných zástupců a pedagogů. Podmínkou poskytnutí poradenské služby je písemný souhlas žákova zákonného zástupce. Souhlasu není třeba v případech, kdy je ohroženo duševní nebo tělesné zdraví žáka nebo osob v jeho okolí.

Rodiče udělují v souladu se zákonem č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů

Financování

ŠPP je spolufinancováno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

loga institucí 2

30. 11. Ondřej

Zítra: Iva

Návštěvnost stránek

279593