Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - po kontrole smazat > Akce školy > Akce školy 2016/2017

Školní akce 2016/2017

Jak se nám letos dařilo ve sběru?

V letošním školním roce jsme nasbírali celkem 2432,3 kg papíru. Největším sběračem byla třída   2.A - 558 kg. Hliníku bylo 169,55 kg, nejvíc ho nasbírala třída 5.B - 45,85 kg. Pro Agátku se nasbíralo 443,1 kg plastových víček, z toho bylo 140 kg od dětí ze třídy 4.D.

Děkujeme všem dětem i rodičům!

sběr

Hipoterapie - třídy E 

Vystoupení žáků SPT na Dni Žďáru

Děti ze speciálních tříd vystoupily se zcela novým repertoárem v sobotu 10. června na Dni Žďáru. Na bubny djembe zabubnovaly čtyři písničky, za které si vysloužily nadšený potlesk.

Den Žďdáru

Slavnostní otevření Naučné superzóny

Letní radovánky aneb oslavte s námi Den dětí

Ve čtvrtek 1. června se v naší škole uskutečnily hned dvě zajímavé akce. Protože měly všechny děti v tento den svátek, jako tradičně byla připravena akce Letní radovánky aneb oslavte s námi Den dětí. Na děti, které přišly v doprovodu svých rodičů, čekalo pět disciplín, sladká odměna, skákací hrad a trampolína. Krásné odpoledne plné zábavy a sluníčka si všichni užili.

Více fotografií najdete ve Fotogalerii.

Den dětí

Ve stejný den se za účasti dětí a dospělých konalo slavnostní otevření Naučné superzóny, která byla vybudována v rámci projektu Extra třída.

Více informací a video z otevření Naučné superzóny najdete zde.

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme p. Josefu Mrázkovi za opravu modelu čtyřdobého motoru.

model

RETRO TÝDEN

RETRO TÝDEN

Více informací se dozvíte zde.

Projektový den Chován člověka za mimořádných událostí 

sanitkaProjektový den se na naší škole uskutečnil v úterý 18. dubna. Jako vždy byli žáci ráno seznámeni v hlášení školního rozhlasu s požárním evakuačním plánek a poplachovými směrnicemi a poté byl vyhlášena evakuace školy, kterou všichni zvládli na jedničku. Součástí dne byly jako vždy zajímavé aktivity, například ukázka vozu záchranné služby, beseda s policií a hasiči, ukázky výcviku policejních psů. Ve třídách se pak žáci věnovali tématům zdravovědy či mimořádných událostí.

2. duben - Světový den autismu

V roce 2008 se členové OSN jednomyslně shodli na tom, že 2. duben vyhlásí Světovým dnem porozumění autismu. V souladu s Mezinárodní konvencí o právech lidí s postižením tento den slouží především pro zdůraznění faktu, že je třeba zkvalitňovat život lidí s autismem, aby mohli vést smysluplný a důstojný život.

Tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětových kampaní. Většinu akcí spojuje modrá barva. Proč modrá? Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže. (www.praha.apla.cz)

Proto jsme se v pondělí 3. dubna zapojili i my a naše škola tak na jeden den "zmodrala".....

Světový den porozumění autismu 

Trampolining 

Velký dětský karneval 29. ledna 2017

karnevalV neděli 29.1. se sál žďárské Sokolovny opět zaplnil princeznami, princátky, rytíři, kouzelnicemi a dalšími pohádkovými postavičkami. Po roce se zde konal již tradiční Velký dětský karneval, který pořádá naše škola. Na děti čekalo program s Ájou Velikou a klaunem Fuginem plný soutěží a písniček, zajímavé předtančení skupiny Smyk a tradičně i bohatá tombola. Plný dětského smíchu byl i skákací hrad, nechybělo ani občerstvení, popcorn a cukrová vata. A tak se tančilo a soutěžilo, bavily se děti i dospěláci.

Fotografie z karnevalu najdete ve fotogalerii.

Předvánoční čas ve škole

AdventPředvánoční čas ovládl celou školu a tradičně nechyběly ani vánoční besídky. První besídka patřila jako vždy rodičům dětí speciálních tříd. Na druhou byli pozvání zástupci sdružení VerVia, zástupci města a významní partneři školy. Během hodinového programu shlédli vánoční pohádku Mikešovy staročeské Vánoce, kterou si připravily děti 4.D a 8.E. S krásnými vánočními písněmi vystoupili žáci prvního stupně pod vedením p. Horváta a celý program završilo bubnování dětí 8.D a 8.E na bubny djembe. Celý předvánoční čas pak završilo poslední den tradiční zpívání u stromečku.

Čerti, čerti, čertíci aneb Čertovské odpoledne

V sobotu dne 3. prosince 2016 proběhlo ve školní družině „Čertovské odpoledne“. Zúčastnilo se ho celkem 22 dětí, pro které měla vrchní čertice a její dvě pomocnice připraveny různé úkoly. Nejprve si děti vyrobily pro radost čertíka kamaráda, pak musely projevit svoji zdatnost v plnění čertovské štafety. Aby měly dost sil, následovala svačinka a po ní pohádka O chytrém ševci a hloupém čertovi.

čertiNejtěžší disciplínou ovšem byly otázky pro čertí znalce. Děti byly rozděleny do 4 skupinek, každá z nich se mohla nejprve poradit, pak řekla odpověď (např.: Čeho se čert nejvíc bojí? Jak se baví čerti? Za koho se čert nejčastěji v pohádkách převléká?). Skupince s nejlepším bodovým ohodnocením připadl milý úkol - za zvuku koled rozbalovala dárečky pod stromečkem pro všechny děti z družiny.

A co se dělo na závěr? Děti si mohly vybrat hračku a hrály si tak dlouho, že se mnohým z nich ani nechtělo domů, když si pro ně přišli rodiče.

Více fotografií najdete v naší fotogalerii.

Projektový den Advent

Projektový den Advent je na naší škole již tradicí a ani letos tomu nebylo jinak. Předvánoční nálada na nás dýchala ze všech stran. Škola se rozvoněla vůní jehličí a perníčků, které v kuchyňce pekli naši druháčci. První třída se zase proměnila v malé peklo - všude se hemžili malí čertíci a v prvním patře se dokonce objevila i brána do pekel. Stromečky ve škole konečně dostaly nový kabát z ozdob, které děti v průběhu celého dne vyrobily. Povídalo se, zpívalo se, vyrábělo se, lepilo, stříhalo, malovalo a zdobilo.    

pečeníPoslední hodinu se za rachotu řetězů přišli na děti podívat i čerti s andělem a Mikulášem. Statečné děti odříkaly básničky, i pár slziček ukáplo a těch slibů, co bylo......Hodný Mikuláš ale naděloval všem stejně. 

Naše fotogalerie je obsáhlá, fotografie najdete na tomto odkazu:

https://photos.google.com/share/AF1QipPp7PonJNAGU265z9yWjvq2yjUFouq5KatzD7qN1sv1tp8TXcN5sdI17utIUrkPOQ?key=ZWg2ZHduZm9IU2VRN2t4Z2xBeWs1dllWQVhEdjNn 

Výlet do Prahy aneb Královská cesta 

Páťáci odjeli před podzimními prázdninami poznávat krásy naší matičky Prahy. V rámci vlastivědného výukového programu Praha – Královská cesta si prohlédli ta nejzajímavější místa, které naše hlavní město nabízí. Od Pražského hradu přes Kampu, Karlův most, Klementinum, Staroměstské náměstí došli až k Prašné bráně. Dětem se věnoval po celou cestu kvalifikovaný průvodce a dozvěděly se tak spoustu informací. 

PrahaA protože pro některé z nich to byl úplně nový zážitek, fotily naprosto všechno (i vrabec je v Praze zajímavější). Ztrácely se v davu turistů, tiše zíraly, klopýtaly, naříkaly, zlobily, ale snažily se být i hodné. Několik odvážlivců se pustilo do konverzace s anglicky mluvící turistkou. Praha pro ně byla nový svět. Snad jim v hlavičkách zůstalo i něco jiného než jen meníčko z „Mekáče“. 

Spoustu fotografií z výletu naleznete zde:

https://goo.gl/photos/79nhQe4d6Js7Easx8

Tak u nás zase strašilo

HalloweenStrašidla, duchové, upíři, zombie, čarodějnice a spousta dýní. To byl letošní, už tradiční, Strašidelný Halloween. Celá chodba se rozzářila halloweenskou výzdobou a rozzářenými dětskými obličeji. A co na děti čekalo? V knihovně se nám opět usadila opravdu ošklivá ježibaba se svými záludnými otázkami a křaplavým smíchem. I největším hrdinům před vstupem do „tajemné jeskyně“ tuhly úsměvy a někteří se opravdu báli. V halloweenské dílně si děti mohly vyrobit duchy, netopýry nebo si jen vymalovat obrázek. V celém patře na ně čekala spousta soutěží a her – trefit upíra, shodit malou dýní halloweenské kuželky, složit strašidelné obrázky, halloweenská angličtina a nově i tradiční halloweenská hra – Apple pass, lovení jablíček ve vodě. A se spoustou legrace i drobné odměny v podobě obrázků a sladkostí.

Velké poděkování patří třídě 6.A a všem učitelům a asistentům, kteří se na organizaci celé akce podíleli.  

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii.

Soutěž ve sběru plastových víček

Víčka pro Agátku

V letošním školním roce bude opět probíhat sběr plastových víček. Výtěžek bude věnován žákyni naší školy – Agátě Stupkové, která potřebuje nový vozík za kolo.

Víčka budou vybírána každý druhý pátek před vyučováním v šatnách 2. stupně. 

PODZIMNÍ RADOVÁNKY popáté anebo do lesa za zvířátky

podzimV neděli 9. října přišla téměř stovka účastníků na další ročník soutěže rodinných týmů. Dešťové kapky s námi sice ze začátku trošku laškovaly, ale nakonec se soutěžící vydali na téměř pětikilometrovou trasu kolem Křiváku. Cestou na ně čekaly nejrůznější úkoly a v cíli na školní zahradě občerstvení v podobě buřtíků, ochutnávka vynikajících zvěřinových specialit a spousta hrátek od skákacího hradu přes překážkovou dráhu až po chůdy, frisbee a mnoho míčů. 

Velké poděkování patří všem dětem, rodičům i prarodičům, co se nezalekli trošku nevlídného počasí a samozřejmě patnáctičlennému týmu organizátorů, který opět připravil výbornou akci nejen pro děti, ale i pro setkání rodičů a pedagogů naší školy. 

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii. 

Pexesiáda - turnaj školní družiny 

V úterý dne 27. září 2016 proběhla ve školní družině soutěž o nejlepšího hledače v pexese –Pexesiáda. Po zopakování pravidel hry se děti rozdělily do dvojic a hrály tak dlouho, až na konci zůstali nejlepší hledači. Ale nemyslete si, že tři nejlepší „ pexesáci “ to měli jednoduché. Právě naopak. Museli všem ostatním ukázat, že právě oni mají nejlepší paměť, umí se dostatečně soustředit a také dávat dobrý pozor, jaké kartičky otočí jejich soupeř.

družinaTurnaj, kterého se zúčastnilo celkem 20 dětí, byl napínavý do poslední chvíle. Dokonce se muselo přidat ještě jedno kolo, protože dva nejlepší hráči získali stejný počet bodů.

Statečně bojovali úplně všichni. Diplom, sladkost a malou pozornost za nejlepší výsledky získali:

1. místo: Tomáš Krčál
2. místo: Tomáš Pazour
3. místo: Karel Láznička

Všem dětem děkujeme za účast v nelehkém klání a vítězům srdečně gratulujeme!
A co ostatní děti, které nesoutěžily nebo ty, které průběžně vypadávaly ze hry? Ty si mohly podle svojí fantazie vymalovat mandalu sovičky, která je, jak známo, symbolem moudrosti.

„Kdo má chytrou hlavičku, zaslouží si sovičku…“

Adaptační kurz pro žáky 6. třídy, 5. - 6.9., Kuklík

Jééé, mně přišel dopis! A ještě ke všemu ze Školy čar a kouzel v nějakých Kuklíkovicích! A prý tam pojedu studovat???... tak letos na konci prázdnin koukali noví šesťáci v naší škole na pozvánku na tradiční adaptační kurz. Opravdu pak v mudlovské škole a třídě vyřídili jenom formality a na dva dny se vypravili v doprovodu kouzelnického profesorského sboru do školy kouzelnické. Zde museli hned v počátku prokázat kouzelnické schopnosti při procházení zdí, konzumaci strašidláckých cukrovinek a zařazování do kolejí.

AdapťákBěhem studia si však museli osvojit mnoho dalších dovedností, které využijí také ve světě mudlovském. Naši studenti se seznámili s novými kouzelnými spolužačkami a novou třídní učitelkou, učili se vydolovat ze sebe to nejlepší i spolehnout se na sebe navzájem. Zjistili o čem je spolupráce, jaké je bezvadné se nehádat a navzájem se poslouchat. Sami si určili pravidla, o která se budou na druhém stupni mudlovské školy opírat, aby bylo celé třídě dobře. Povzbuzovali se pomocí soví pošty, nalezli každý svůj kámen mudrců, vyrobili si svůj originální hábit a nechali si vytvořit sádrový odlitek svého obličeje na budoucí erb třídy. Také si vyzkoušeli, jaké to je bojovat o svůj život, nebo zachraňovat život kamaráda při noční návštěvě území toho, jehož jméno nesmíme vyslovit.

V závěru všichni absolvovali při kouzelnických zkouškách s prospěchem výborným (věřte, nebylo to zadarmo) a ještě pomohli profesorskému sboru získat ztracený školní poklad, díky kterému může Škola čar a kouzel v Kuklíkovicích učit své studenty dál. Z nádherného prostředí kouzelnické školy - jinak Penzionu U Zvonečku rodiny Macháčkových na Kuklíku - od velkorysé a výborné kuchyně jejích domácích skřítků a od party kamarádů se nikomu do mudlovského světa nechtělo. Vrátili se tam však všichni šikovní kouzelničtí absolventi se svými kouzelnými profesorkami - profesorkou Sněžanou Spanilou a profesorkou Ilis. Nám nezbývá než jim popřát, aby se jim v mudlovské třídě dařilo také tak výtečně a držet palce, abychom mohli jen s úsměvem sledovat, jak zvládají nástrahy druhého stupně i my, zbývající kouzelničtí profesoři, profesorka Alesa a profesor Quirinus.